1 Aralık 2009 Salı

Yürüyerek KAPADOKYA(CAPPADOCIA) - GÜVERCİNLİK VADİSİ

19.05.2012
Yaklaşık 5 Dakikalık kısa bir moladan sonra hemen, 4 Km. uzunluğundaki Güvercinlik Vadisi yürüyüşümüze başlıyoruz. 

 
Uçhisar’lılar, kasabalarının karşısına, vadinin doğu yamacına vadiye adını veren güvercinlikleri oyuyorlar. Yıllarca kış mevsiminde güvercinliklere yem atıp, güvercinleri besliyorlar. Karşılığında da güvercinliklerde biriken gübreleri bağlarında, bahçelerinde kullanıyorlar.
Aşağıya doğru, iki tarafı dik beyaz duvarların arasından, yeşil bir vadide, rengarenk kuş burnu çiçeklerinin aralarında devam eden yürüyüşümüz esnasında 3 ya da 4 Tünel geçerek, saat 16.15 Sularında Göreme’ye varıyoruz.
Kayalara oyularak yapılan Kaya Oteli’nin yanından geçerek Göreme merkezde kısa bir çay, kahve, ayran-soda molası verip, araba ile Kızıl Vadi parkurunun girişine doğru hareket ediyoruz.
Eğer Göreme’den Uçhisar’a doğru yürünür ise, oldukça dik bir parkur. Bizim yürüdüğümüz gibi Uçhisar’dan Göreme istikametine doğru ise, aşağı yönlü olduğu için, çok keyifli bir parkur.
 Güvercinlik Vadisi resimlerini görmek için lütfen burayı tıklayınız.

2 yorum:

 1. Sevgili Dostum,
  Senin iletinde "benim için şükürler olsun rüya olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşen "Yürüyerek KAPODOKYA(CAPPADOCIA)" etkinliği" kelimelerini görünce, "Hah, işte bana yol göründü" dedim...
  Henüz notlarını okumadım ama benim de çok uzun zamandan beri aklımda olan bir yürüyüşün gerçekleştirildiğini görünce yardım dilemek için hemen kaleme sarıldım :-)))
  Senden tek ricam var: Rotayı bildirebilir misin? Tabii uygun göreceğin diğer ayrıntıları gönderirsen mutlu olurum...
  Şimdiden çoooook teşekkür ederim.
  Geçkin Gezgin
  (Ankara Zirve)

  YanıtlaSil
 2. Paylaşımlarınız ve makalelerinizi blog kullacısı olarak çok beğendik Helikopter ambulans şirketi olarak paylaşımlarınızın devamını diler teşekkür ederiz...

  YanıtlaSil