1 Aralık 2009 Salı

BOLU GÖLCÜK

24-29 Ocak 2010 Tarihleri arasında, sömestre tatilinde oğlum ile beraber gittiğimiz Bolu’da kara doyduk. Her yer bembeyazdı. Doğa sanki telli duvaklı gelinliğini giymişti. Ama çok soğuktu. Gölcük Gölü tamamen
donmuştu. Ağaçların ve gölün karlar altında ki görüntüsü ise muhteşemdi.

Gölcük Gölü, Köroğlu Dağları’nda 950 M. Rakımda yapay bir göldür. Aladağ, Seben, Kıbrıscık yolu üzerinde Bolu’ya 15.Km. mesafede bulunmaktadır. Çevresi çam ve köknar ağaçları ile kaplı gölün 1050 M.olan çevresi, araç trafiğine kapalıdır. Etrafında yürüyüş ve piknik yapılabilmektedir. En derin yeri yaklaşık 15 M.'dir. Gölde hollanda sarısı denilen bir tür ile sazan balığı bulunmakta ve ücret karşılığı avlanabilmektedir. Göl kenarında Orman Bakanlığına ait Devlet Konuk evi ve Kır Gazinosu adı altında bir restaurant bulunmaktadır. Restoran bizim gittiğimizde kapalıydı. Gölün etrafında konaklama imkanı bulunmamaktadır. En yakın konaklama Bolu’da ki oteller ve Gölcük’e 7 Km. mesafedeki Karacasu Beldesinde bulunan Termal Otel’dir. Gölcük'e giriş taksiler için 5 TL.'dır.
İzmir’e dönerken bu sefer ki lezzet durağımız Gemlik İskele meydanında bulunan Boksör Restaurant(Tel: 0 224 5131234). 1965 Yılından beri hizmet veren restoranı ikinci kuşak işletmeye devam ediyor. Restoranın kurucusu aslında boksör falan değilmiş. Restoranda içip olay çıkaranları dövdüğü için arkadaşları tarafından bu lakap takılmış. Çalışanları yıllardır aynı. 20 Yılı aşkın çalışan garson ve aşçılar var. Tam bir aile gibi olmuşlar. Tabii bu da lezzete yansıyor. Mönü tamamen balıktan oluşuyor. Ayva tatlısı çok meşhur. Restoran 2 katlı ve üst katta manzara çok güzel. Temizlik, servis, mekan çok güzel. Yalnız fiyatları çok ucuz değil.

Karlar altındaki Bolu Gölcük’ün resimlerini görmek için lütfen burayı tıklayınız.

Bolu Gölcük’ün yaz fotoğraflarını görmek için lütfen burayı tıklayınız.

10.06.2013 Tarihinde Şinasi Ağabey ile gittiğimiz Bolu Gölcük fotoğrafları için lütfen burayı tıklayınız.

29.07.2014 Tarihinde Annem ile gittiğimiz Bolu Gölcük fotoğrafları için lütfen burayı tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder