1 Aralık 2009 Salı

Yürüyerek KAPADOKYA(CAPPADOCIA) - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ / ÜÇ GÜZELLER


20.05.2012
Saat 08.00 Sıralarında otelden ayrılıp Göreme Açık Hava Müzesine doğru yola çıkıyoruz. Yolda, belki de Kapadokya’nın simgesi olmuş, en çok fotoğrafı çekilmiş,  en ünlü yerlerinden, baba-anne-çocuk diye de
anılan Üç Güzeller Peri Bacaları’nın yanında durup resimler çekiyoruz.
Fazla oyalanmadan devam edip, 06 Aralık 1985 Tarihinde Birleşmiş Milletler Eğitim Kültür ve Bilim Teşkilatı (UNESCO) tarafından, dünyanın olağanüstü güzellikte doğal ve kültürel yerlerinden biri olarak tanımlanarak ve 357 Numarası ile Dünya Kültür Mirası kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi’ne saat 08.30 Sıralarında giriş yapıyoruz.
Sabahın erken saati olması sebebiyle yığın kalabalıklar yok. Rahat rahat geziyoruz. Görevliler işi çok sıkı tuttuğu ve sürekli ikaz ettiği için kiliselerin içinde resim çekemiyoruz. Göreme Açık Hava Müzesi’nin en az tahrip edilmiş en özel yerlerinden, küçük bir penceresinden çok az ışık aldığı için
frekslerin renklerinin en canlı olduğu Karanlık Kilise’ye geldiğimizde, bizden başka kimsenin olmadığını görünce, içimizden sadece birimizin resim çekmesini kararlaştırıyoruz. Böylece aynı resimleri hepimizin çekmesine gerek kalmadan Sn. Emel Hanım tarafından flaşsız olarak resimler çekiliyor.
Saat 09.30 Sıralarında müzeden çıkış yaptığımızda 10 Otobüsün getirdiği yığın kalabalıkların oldukça uzun kuyruk oluşturduğunu görüyoruz.

Göreme Açık Hava Müzesi ile Üç Güzeller Peri Bacası resimlerini görmek için lütfen burayı tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder