1 Aralık 2009 Salı

MAHMUT DAĞI - Dereköy'ün Saklı Vadileri ile HİTİT KAYA KABARTMASI - Kemalpaşa/İZMİR

Güzel İzmir’imizin en güzel ve heybetli dağlarından olan Mahmut Dağı’na, 28.03.2010 Tarihinde sevgili Özel PAK anısına bir kez daha çıktım. Yaklaşık 1600 M. civarında olan yüksekliğiyle, uzaktan kule gibi dimdik
görüntüsü ile, her zaman biz dağcıları çok mutlu etmiştir. Sevgili Özel için Mahmut zirvesine çıkmak ve onu bölgenin en yüksek yerlerinden birinde anmak bence çok anlamlı oldu. Tabiat ana da zirvede başlattığı yağmur ve sis ile duygularımıza tercuman oldu.


18 yıl önce çekilen 2.resimde Ben sol başta, Şinasi YÜKSEL sağ başta oturuyoruz. Kani ÇELİKEL Abi ortada, Erol ÇIRAK ise arka sağda ayakta duruyor. O tarihte henüz gözetleme kulesi yapılmamış.

Mahmut zirve’de çekildiğim çeşitli yıllara ait fotoğraflar ile, Zirve'den Atatürk silueti görüntüsü, Dereköy’ün Saklı vadilerinin, Saklıkent’inin, Efe Köşkü’nün ve Hitit Savaşçısı Kaya Kabartmaları resimlerini görmek için lütfen burayı tıklayınız.

11.05.2014 Tarihinde Sn.Yusuf GENÇ ile yaptığımız Mahmut Dağı zirve tırmanışı fotoğraflarını görmek için lütfen burayı tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder